We would likte to introduce you a new Guest Fashion Editor of the His Wardrobe for the MBFW.

Salı, Ekim 08, 2013

Merhaba Sevgili His Wardrobe Takipçileri,

Bildiğiniz üzere bu sene Mercedes Benz Fashion Week Istanbul'u sizler için oldukça detaylı takip ediyoruz ve bunun için oldukça çok çalışıyoruz. Bugün İFW'in ilk gününü geride bıraktık. Bir çok tasarımcı muhteşem defilelere imza attı. Detaylı postlar çok yakında blogumuzda olacak ama şimdi sizlere Mercedes Benz Fashion Week Istanbul için bizimle olacak konuk yazarımızı tanıtmak istiyorum. Karşınızda Gergo! Şimdi gelin konuk yazarımız Gergö'yü biraz yakından tanıyalım.

   As you know this year we are very hard working for Mercedes Benz Fashion Week Istanbul. Today we have been done our jobs. We watched too many amazing designers and shows there. For more information and details will avaible on the blog as soon as possible. Now i wanna introduce you to our new Guest Fashion Editor Gergo. Let's have a look about Gergo!


Hello HisWardrobe Followers!
  I'm Gergo, fashion deigner student from hungary. I'm here in Istanbul with erasmus to get as much new inspiration and knowledge from the city and university as I can . At Hungary I worked for ELLE magazine and i also took part on several fashionshows , castings and other art events. I'm highly intrested in Istanbuls fashion scene, and ofcourse the upcoming and popular designers aswell. On Mecedes Benz Fashion Week I will be the assistant of Göze ,and I hope I can share my opinions about the shows and pieces from my view, wich is based on a technical and also professional part of the fashion industry.

   Merhaba His Wardrobe Takipçileri! Ben Gergo, moda tasarım öğrencisiyim Macaristan'dan. Ben erasmus ile istanbuldayım, buraya yeni ilham kaynakları, şehir ve üniversite hakkında bilgiler yakalamaya geldim. Macaristan'da ELLE mazin için çalıştım. Ben ayrıca bir çok kez moda showlarında yer aldım. Modellik ve diğer etkinliklerde de. Ben İstanbul moda sahnesiyle oldukça ilgiliyim, ve tabii ki popüler tasarımcılarla da. Mercedes Benz Fashion Week kapsamında, Göze'nin asistanı olacağım, ve umarım bütün fikirlerimi paylaşacağım. Şovlar, parçalar, tabii ki moda sektöründeki profesyönel ve teknik detaylarıyla.You Might Also Like

0 yorum

Blog Archive

Bumerang

Bumerang - Yazarkafe

yazar cafe

Bumerang - Yazarkafe