Giorgio Armani ve Si

Pazartesi, Şubat 03, 2014

“Sì, modern feminenliğe bir övgü;
ruhun bağımsızlığının, gücünün ve zarafetinin
karşı konulamaz kombinasyonudur.”
Giorgio Armani


Giorgio Armani Kadını

Duruşu gün gibi aydınlık, su gibi berraktır. Feminenliğin vücut bulmuş halidir.
Duru, karizmatik ve sofistike…
Zarif, güçlü ve benzersiz İtalyan tarzının özünü yansıtır.
Doğal zarafeti ve haute couture stili onu karşı konulmaz yapar.
Ne zaman o kokuyu duysan, aklına o gelir.
Ona göre parfüm, duygularını kattığı bir gizemdir.
İşte Giorgio Armani kadını…
Sì Kadını

Onunla ilgili basit olan hiçbir şey yoktur…
 Eğlencesine düşkünlüğü ve bitmeyen arzusu, narin yönü, şehveti ve özgürce yaşama tutkusu…
Varlığını ince ayrıntılarla sunar. Aynı anda hem siyah hem nü’dür; ikilemin dünya üzerindeki yansımasıdır.  Gerçekle hayal arasındaki geçiş halidir. Derinlik ile aydınlık arasındaki mükemmel dengedir.
Sì kadını özgürdür ve kendi vizyonunu tüm dünyaya sergilemekten çekinmez. Kadınlığın dingin gücünü, cesaretini ve “Sì!” diyebilme cüretini korkusuzca temsil eder; Cate Blanchett.

SÌ ALLA FORZA *
SÌ AI SOGNI *
SÌ ALLA LIBERTA’ *
SÌ ALL’AMORE *
SÌ A ME STESSA *

*Güce Sì / Hayallere Sì / Özgürlüğe Sì / Aşka Sì / Kendime Sì
PARFÜM
İçerik

Şık, ihtiraslı, yoğun ve aynı zamanda yumuşak. Sì, tene muhteşem bir uyum sağlayarak tüm duyuları harekete geçiren şiprenin yeniden yorumlanmasıyla doğmuş bir koku. 3 koku ailesinin lezzetini birleştiren bir parfüm… Armani inceliğini yansıtan şipre, meyvemsi bir tat getiren frenk üzümü ve sıcak bir hare yaratan misk
 
Frenk üzümü, özel muhafaza yöntemi sayesinde yasaklı bir meyve gibi tüm koku elementlerini koruyor. İnsanı mest eden bu koku, gücünü karanlıktan alarak feminenliği ve tüm tutkulu duyguları açığa çıkarıyor.

Bu yaratıcı esans iki şehvetli vanilya kokusuyla zenginleşiyor. Biri tamamen doğal haliyle kullanılan ve tutkunun gücünü açığa çıkaran vanilya, diğeri ise bir Armani parfümünde ilk defa kullanılan Jungle Essence adı verilen eşsiz bir yöntemle alışılagelmiş kokulardan yepyeni boyutlar yaratan bir esans karışımı.

Özel patentli bir molekül olan Orcanox kokuya amber sıcaklığı ve odunsu kokulara kalıcılık katıyor. Frezya notalarıyla zenginleştirilen Mayıs Gülü de zarafetle birleşerek paçulinin hoş kokusunu öne çıkarıyor.Parfüm Şişesi

Armani Stili’nin Kokusu

Söz konusu Armani stili olduğunda, tüm gereksizliklerden kurtulup sadece rafine bir dokunuşla sofistike bir görünüş elde etmek mümkündür. Muhteşem tasarımlarından oluşan saf ve doğal zarafetin doğal simgesi

Sí’nin şişe tasarımının altında da Armani’nin herkesi kendine hayran bırakan bu felsefesi yatıyor.
Mükemmel bir şekilde biçimlendirilmiş, bir o kadar sade… Şişenin keskin olmayan hatları ilgiyi ilhamını birkaç farklı kaynaktan alan kapağa çekiyor. “Bakalit”i andıran siyah şişe kapağı adeta bir haute couture koleksiyonunun nadide bir parçası gibi duruyor.

Si’nin şişesi, dişilik/maskülenlik arasında oynanan bir oyun gibi ilhamını güç ve naiflik arasındaki ikilemden alıyor. Şeffaflık, siyahın yoğunluğu ve açık pembelikle ahenkle harmanlanıyor. Şişenin ve kapağın altındaki altın renkli iki halka feminenliğin gücünü sembolize ediyor.
Armani couture stilinin yansımaları burada da gizli.

Tavsiye edilen satış fiyatı:  50ml. 209TL

                                                      100ml. 299TL

You Might Also Like

1 yorum

  1. Anlatım harika olmuş! Zaten hayranı olduğum, her seferinde bende aynı etkiyi bırakan bu kokuyu aklımda yeniden çok yüzeye çıkardınız. Emeğinize sağlık!

    YanıtlaSil

Blog Archive

Bumerang

Bumerang - Yazarkafe

yazar cafe

Bumerang - Yazarkafe