Kapadokya'da Ne Yenir?

Pazartesi, Ekim 26, 2015

Bu bir tavsiye yazısı değil, tecrübe yazısıdır arkadaşlar! Yemek tecrübelerimi de artık His Wardrobe blogda paylaşma kararı aldım. Aslında dolabımdan yola çıktığım bu blogda, dünyama ve bana ait her şeyi bulabilirsiniz. Biliyorsunuz geçen ay iki günlüğüne Kapadokya'ya gitmiştik. Orada neler yedik bunları da paylaşmak istedim sizinle. İlk durağımız olan Dimrit Restaurant'ı ben pek beğenmedim. Yemekler soğuk gelmişti. Ayrıca istediğim yemek tam bir hayal kırıklığıydı. Tatlı olarak da kuru meyve getirmeleri oldukça tuaftı bence.

This is not a recommendation letter, the experience writing of mine my friends! I decided to share my dining experiences too in His Wardrobe blog now. In fact, this blog I set out from my closet, you can find my world and everything that belongs to me. As you know we went to Cappadocia for two days last month. There I wanted to share with you what we ate them. Our first stop was Dimrit Restaurant. I did not like very much. The meals came very cold. It was also a disappointment to eat what I want. It brings dry fruits as dessert it was quite stupid.
İkinci gün keyfim yerine geldi. Adı Orient Organik olan bu şirin yer hem iç tasarımı, hem sıcaklığı hem de lezzeti ile favorim oldu. Ben testi kebabını denedim. Kebap çok güzel ve lezzetliydi. Sanırım yöreye ait çömleklerde sunuluyor. Tek dez avantajı testiyi kırarken dikkat etmelisiniz, yoksa yemeğinizin içerisinden testi parçaları çıkabiliyor. Zararlı olduğunu sanmıyorum zira toprak. Bizler de topraktan geldik ve topraya gideceğiz, dolayısıyla sadece biraz demir almış oluruz hepsi bu. Özellikle şöminesi çok şıktı. Başında saatelerce oturup, birer kadeh şarap içebilir ya da taze kestaneleri ellerinizle pişirerek afiyetle yiyebilirsiniz.

Instead at the second day my joy have been came. Orient Restaurant with this charming place organic and interior design, both the temperature and the flavor was my favorite. I tried the "Testi kebab". Kebab was very nice and tasty. I think it is offered in the region of the pot. You should note only disadvantage testi to break, or in parts of the test can be your meal. I do not think it is harmful because the soil. Especially fireplace was very stylish. Sit by the hour, they can have a glass of wine or eat with your hands and to cook fresh chestnuts appetite.
You Might Also Like

0 yorum

Blog Archive

Bumerang

Bumerang - Yazarkafe

yazar cafe

Bumerang - Yazarkafe