Isabel Marant pour H&M shooting by His Wardrobe

Pazar, Kasım 17, 2013
    Isabel Marant hakkında çok fazla şey söylemeyeceğim. Kendi tarzı, stili ve fransız havası olan bir kadın. Tasarladığı ayakkabılar ile moda dünyasındaki ilklere adını yazdırmış bu ünlü modacının H&M için hazırladığı koleksiyonu bohemli ve göz alıcıydı. His Wardrobe Blog olarak Isabel Marant pour H&M ön satış etkinliğinde biz de yerimizi aldık. Koleksiyondan alabildiğimiz tek parça olan bu Isabel Marant pour H&M Kazağımız ile de bir moda çekimi gerçekleştirdik.

I shouldn't talk about Isabel Marant, beacuse you already now her. She has got her unique style and french bohemian. She has been mentioned her name by design of shoes which is the first in the fashion industry. The collection Isabel Marant pour HM was bohemian and chic. So we were presale vip party as a His Wardrobe Blog and we bought that sweat from her. It was the only pices that we could buy. Because every stocks finish suddenly. So we have been took shoot for them.     Fazlalık... Bu kelime bizlere çok şey ifade etmiyor. Bu yüzden en iyisi az ve doğal olması. İşte bu Isabel Marant kazak da öyle, tek ve öz. Fazlalık olarak tabir edebileceğimiz hiç bir unsur yok. Bana göre nesnelere bile fazlalık denilmemeli, denmez. Dünya üzerinde var olan herşey varlıktır ve var olmalıdır. Isabel Marant'da fazlalıklardan kurtulup, sahip olmamız gereken tek ve öz markalardan biri. Bunun için tek parça, tek çekim.

Redundancy ... This word does not mean a lot to us. So it's best to be minimal and natural. That Isabel Marant sweater like that one and the self. There can be nothing regarded as a spare. To me, even the spare  to objects, do not say. Everything that exists on Earth so there is nothing redundancy. Isabel Marant is the best way to get rid of redundancies, we should have one, and one of the brands of very unique self. For this, one-piece, single-shot.


Şimdi gelin fotoğraflara göz atalım...

Let's have a look the photos...
Sweater: Isabel Marant Pour H&M
Pant: Massimo Dutti
Shoes: H&M
Polo: Lacoste
Sungalesses: Rayban
Accessories: Accessuro
and Niyazi Erdoğan for İNCİ


Photo: Süreyya AYDIN
Editor: Göze ŞENER
You Might Also Like

2 yorum

  1. Koleksiyonu beğenmemiştim. Özellikle erkekler için yaptığı tasarımlarını. Ama senin üzerinde iyi durmuş!

    YanıtlaSil
  2. Wonderful collection! Perfect shoots! Love it!

    YanıtlaSil

Blog Archive

Bumerang

Bumerang - Yazarkafe

yazar cafe

Bumerang - Yazarkafe