Bulgari İlk Mağazasını Zorlu Center’da Açıyor

Perşembe, Eylül 19, 2013Bulgari, Türkiye’deki ilk mağazasını, İstanbul’un en prestijli alışveriş merkezlerinden biri olan Zorlu Center’da, Eylül ayının sonunda açıyor.Image

Bulgari, Zorlu Center’da açacağı Türkiye’deki ilk mağazasında, muhteşem ve çağdaş mücevher koleksiyonlarının yanı sıra, saat ve aksesuar koleksiyonlarının tüm parçalarını da Türk müşterilerinin beğenisine sunuyor.


Bulgari mağazasının; biri açık meydana, diğeri ise Raffles Hotel’e giden pasaja olmak üzere toplamda iki cepheye sahip olması, mağazanın konumuna ayrı bir değer katıyor.  Mağaza, güçlü atmosferi ve mimari detaylarıyla Bulgari markasının İtalyan ruhunu konuklarına yansıtıyor. Mağazada dikkati ilk çeken detaylardan biri olan, özel Murano cam şamdanlarla çevrelenmiş sekiz şeklindeki vitrin, markanın zenginliğini ve Bulgari el işçiliğinin detaylara hükmedişini yansıtan kristal bir şelale gibi büyülüyor. Bulgari mağazasının zeminini, Antik Yunan ve Roma dönemlerinden beri bilinen ve 19. yüzyılda Venedik’te yaygın olarak kullanılan, el yapımı ‘Venedik usulü’ yer döşeme tekniği süslüyor. Mağazanın ortasında yer alan, oniks taşı kullanılarak tasarlanmış yıldız sembolü ise, markanın Roma Via Condotti caddesinde bulunan tarihi mağazasını anımsatan önemli bir detay.

Image


Bulgari koleksiyonlarına ait birbirinden özel parçaların tüm detaylarıyla sergilenebilmesi için özel olarak tasarlanmış duvar vitrinleri ve kullanılan ipek paneller, mağazanın dekorasyonuna ayrıcalık katıyor. Sergilenen her bir parça için özel olarak seçilen görseller ise, Bulgari saat ve mücevherlerinin mirasına ve geçmişte Bulgari markasıyla özdeşleşmiş dünyaca ünlü yıldızların beraberinde getirdiği bu miras ve zamansız çekiciliğe gönderme yapıyor. Bulgari mağazası içinde yer alan VIP salonu, Bulgari değerlerini bütünüyle yansıtan ve konuklarını en nadide mücevherleriyle Bulgari dünyasında buluşturacağı çok özel bir alan sunuyor.

Bulgari İstanbul Adres: Ortaköy Mahallesi, 38. Sokak,  No:30, Parsel:165, Zorlu Center, 34340 Zincirlikuyu – Beşiktaş/İstanbul

Randevu İçin: 444 4 195

You Might Also Like

0 yorum

Blog Archive

Bumerang

Bumerang - Yazarkafe

yazar cafe

Bumerang - Yazarkafe